Я не вірю Генеральній прокуратурі – Віктор Гандзюк

27 Квітня 2020, 20:15

Батько загиблої активістки Катерини Гандзюк Віктор Гандзюк відреагував на заяву Офісу генерального прокурора про завершення слідства у справі про вбивство його дочки. Про це 27 квітня він розповів у коментарі для Радіо Свобода.

 

"Я не вірю Генеральній прокуратурі. Цей їхній брифінг було боляче дивитися, було соромно дивитися, було бридко дивитися. Ще місяць тому з усіх сил Генеральна прокуратура старалася продовжити терміни слідства, а зараз слідство не завершене. Власне, Генеральна прокуратура зробила те, чого чекали адвокати Мангера. Тобто незавершену справу передати в суд – це зняти з себе відповідальність, зняти відповідальність зі Служби безпеки України, перекинути все на суд. А для суду явно буде недостатньо доказів", —  сказав Віктор Гандзюк.

 

Гандзюк наголосив, що передавати справу в такому стані до суду —  злочин. Він нагадав, що президент Володимир Зеленський неодноразово обіцяв, що справу розслідують до кінця.

 

Нагадаємо, що як зазначалося, у понеділок, 27 квітня, Офіс Генерального прокурора завершив досудове розслідування, яке здійснювали слідчі Служби безпеки України, щодо замовників та організаторів нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк.

 

Нагадаємо,  31 липня 2018 року в Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст. 296 ККУ «хуліганство». Проте згодом поліція перекваліфікувала напад на «замах на вбивство». 4 листопада Катерина Гандзюк померла. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу.

 

Спецслужби розслідують п'ять кримінальних проваджень, що стосуються вбивства Гандзюк.

 

6 червня 2019 року суд оголосив вироки виконавцям. Підбурювача та пособника нападу Сергія Торбіна засуджено до 6 років 6 місяців, безпосереднього виконавця Микиту Грабчука – до 6 років, пособників Володимира Васяновича і В’ячеслава Вишневського – до 4, а Віктора Горбунова – до 3 років позбавлення волі. За версією друзів Гандзюк, посередником між виконавцями злочину та замовником начебто був Ігор Павловський з кличкою «Собака»  – на той момент помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука.