“Я хочу аплодувати своїй країні за те, що вона робить, але ми не все зробили для України”, – що американські генерали кажуть про допомогу у війні з росією

13 Травня 2022, 22:03

Сьогодні на Київському Безпековому Форумі провели онлайн дискусію "Боротьба за Україну. Спеціальна військова панель" – заступник командира полку "АЗОВ" Святослав Паламар, генерали армії США та спеціалістка Атлантичної Ради обговорили критичність ситуації захисників Маріуполя, в чому Америка могла б краще допомогти Україні, зокрема й яким озброєнням, та як Захід оцінює небезпеку від застосування ядерної зброї.

Святослав Паламар "Калина" під час дискусії розповів, що за час вторгнення гарнізонам Маріуполя вдалося знищити близько 6 тисяч ворожої сили, в тому числі одного генерала. Також близько 80 одиниць танків, більше 100 одиниць бронетехніки, проте це лише за підтвердженими даними.

За словами бійця, проти захисників на "Азовсталі" воюють 150 мотострілецька дивізія рф, 68 танковий полк, 83 окрема бригада ВДВ, 346 окрема бригада спецназу ГРУ, 22 бригада спецназу ГРУ, 9 окремий полк морської піхоти рф у так званій «ДНР», 810 окрема бригада Чорноморського флоту, 155 окрема бригада морської піхоти, а також стратегічна й тактична авіація. В тому числі, це найманці «Вагнера» та інші бойовики з рф та Кавказу. Усім цим переважаючим силам протистоять захисники, які перебувають на "Азовсталі".

Читайте також: Том Купер: «Росіяни вичерпали запаси балістичних та крилатих ракет настільки, що вони почали застосовувати свої старі Х-59»

"Нам весь час не вистачало засобів ППО, протикорабельних засобів. Кільце навколо нас звужувалось і з 1 березня ми вже були заблоковані".

Азовець наголосив, що ворог не дотримується жодних конвенцій, знаючи, що на території заводу перебуває близько 600 поранених бійців. Проте росіяни продовжують скидати бомби на військовий шпиталь.

"У нас немає найманців, ми не бойовики, ми різного віросповідання і в першу чергу – ми українські солдати. У нас є проблеми з озброєнням, харчуванням, водою та медикаментами, але ми виконуємо наказ нашого вищого політичного командування – тримаємо оборону", – пояснює "Калина". 

Сьогодні ворог продовжує наступати, тож Святослав Паламар закликав учасників конференції допомогти з евакуацією поранених бійців та із проведенням процедури extraction.

Веслі Кларк – чотиризірковий генерал армії США, Верховний головнокомандувач Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі у 1997-2000 роках, у виступі заявив, що ми не побачимо американські сили, які б наступали на росію та боролися на території України. За його словами, цього не відбудеться, проте цілком реально постійно збільшувати пакет військової допомоги. 

Щодо можливості ядерного удару генерал зауважив, що росія та СРСР 60 років "плекали страх перед ядерною зброєю". Йшлось і про ядерне роззброєння, і про модернізацію ядерної зброї: 

"Що ж тоді відбудеться? Перше, він вб’є людей на полі бою, але він робить це саме зараз своєю артилерією. Друге – він налякає Захід Третьою світовою війною, але це не буде початком війни. Захід може сказати, що у відповідь на ядерну зброю, ми можемо почати свою конвенційну війну і це буде кінець [російської, – Ред.] армії. На Заході не мають боятись цієї дезінформації, яку поширює росія у західних країнах. Той факт, що у Путіна є ядерна зброя нічого не важить – він є злочинцем і президент Байден казав, що він не може залишатись при владі".

Філіп Брідлав – чотиризірковий генерал армії США, командувач Європейського командування ЗС США, Верховний головнокомандувач Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі у 2013-2016 роках, заявив під час дискусії, що США безперечно підтримує Україну, проте це не означає беззаперечної перемоги чи того, що варто припинити постачання озброєння:

"Я хочу аплодувати своїй країні за те, що вона робить, але ми не все зробили для України і не все їй дали з того, що вона потребує".

Генерал Брідлав каже, що США має дуже швидко надати Україні більше систем залпового вогню, далекобійну артилерію, ППО, яка надається поки в недостатньому обсязі, протикорабельні ракети, схожі на "Нептун" та іншу зброю.

Читайте також: Том Купер: «Під Ізюмом українські артилеристи просто влаштували собі ‘навчальну практику’ з новою 155 мм натівською артилерією і розносять передові позиції росіян»

"Незважаючи на те, що відбувається на землі, зараз росія з Чорного моря контролює ситуацію – цього не можна допускати", – наголосив Філіп Брідлав, – "Ми на Заході починаємо святкувати, коли зброя вже на кордонах України, але тоді ще зарано радіти. Це не мірило успіху, коли ми доставили зброю до Польщі чи Румунії. Успіхом це буде тоді, коли українські військові зможуть вдарити нею ворога".

Щодо збору доказів воєнних злочинів заступниця Директора Центру Євразії Атлантичної Ради Мелінда Гарінґ на конференції пояснила, що для ефективної роботи проти спільного ворога необхідно якнайбільше документувати російські злочини, зокрема й у фільтраційних таборах:

"Ми чуємо багато пліток про те, що відбувається у фільтраційних таборах, але це все треба документувати – робити супутникові знімки, говорити з людьми. Хтось може казати що "нібито" є такі табори, але ми ж знаємо, що це факт з життя і треба його документувати".