ГУР має докази використання Росією на Донбасі майже всіх типів дронів, які є на озброєнні РФ

12 Жовтня 2020, 19:10

Військова розвідка України має докази використання Росією на території України майже всіх типів безпілотників, які є на озброєнні у Збройних сил РФ. Про це у понеділок, 12 жовтня, повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міноборони України.

 

 

"Безпілотну авіацію окупанти використовують із перших днів російсько-української війни. З формуванням 1-го і 2-го армійських корпусів окупанти створили окремі роти БПЛА в цих корпусах, а потім окремі групи БПЛА у бригадах і полках", – заявив представник ГУР Міноборони України Вадим Скибицький в ефірі телепередачі "PRO Військо".

 

Також він розповів про різке зниження якості російських безпілотників після впровадження міжнародних економічних санкцій проти РФ.

 

Так, за його словами, на БПЛА бойовиків, які українські військовослужбовці збивали у 2014 році, було багато елементів німецького, французького, японського та південнокорейського виробництва.

 

"Після того, як іноземні комплектуючі закінчилися, російські виробники намагаються встановлювати на літальні апарати власного виробництва комплектуючі, але їх якість набагато нижча за ту, яку мають деталі іноземного виробництва. Тому процес подальшого розвитку російської безпілотної авіації уповільнився", – зазначили в ГУР Міноборони.

 

Нагадаємо, від початку дії оновленого перемир’я бойовики на Донбасі здійснили 130 порушень "тиші", 21 раз використовували заборонені безпілотники та у 20 випадках здійснювали інженерне зміцнення позицій.