Гуманітарний конвой в Сирії обстріляли некерованами бомбами радянського або російського виробництва. Про це йдеться в розслідуванні команди Bellingcat.
У матеріалі за допомогою інформації з відкритих джерел були розглянуті різні аспекти атаки. Зокрема, в ньому було наведено порівняння ймовірного елемента хвостового стабілізатора авіабомби ОФАБ-250-270, раніше опублікованого CIT.
Після публікації поста команда Bellingcat зв'язалася з загоном сирійської цивільної оборони, що базуються поблизу від місця атаки. Добровольці ЦО витягли і сфотографували два фрагменти уламків, в тому числі об'єкт на фото вище.
Крім того, було опубліковано фото, на якому видно місце розташування уламків, в тому числі місце, де, ймовірно, авіабомба пробила дах будівлі:
«Фотографія дозволяє однозначно ідентифікувати фрагмент боєприпасу. Це – хвостова частина осколково-фугасної авіабомби ОФАБ-250-270», – йдеться у повідомленні.
«ОФАБ-250-270 – це некеровані бомби радянського / російського виробництва. Раніше було широко задокументоване використання бомб цього типу як сирійською, так і російською авіацією під час авіаударів у Сирії. Ці бомби не використовуються авіацією НАТО, зокрема безпілотниками типу «Predator», – констатують розслідувачі.
«Колаж вище не залишає сумнівів в типі використаної бомби. Питання тепер лише в тому, хто скинув її на гуманітарну колону сирійського Червоного Півмісяця: російський або сирійський літак», – сказано в тексті.
Нагадаємо, 19 вересня спільний з Червоним півмісяцем конвой ООН, який доставляв гуманітарну допомогу для 78 тисяч осіб у важкодоступному місті Урм аль-Кубра, потрапив під обстріл. В результаті були знищені 18 вантажівок з 31, які прямували в Алеппо. 20 людей загинули. Відправлення всіх гуманітарних конвоїв в Сирію припинили. Згодом в ООН заявили, що, якщо авіаудар по гуманітарній колоні в районі сирійського міста Алеппо був навмисним, то це рівносильно військовому злочину.
Заступник радника президента США з національної безпеки Бен Родс заявив, що відповідальність за авіаудар по автоколоні ООН в Сирії несе Росія.
21 вересня в ООН заявили, що готові відновити відправлення гуманітарних конвоїв до Сирії. Того ж дня США і РФ висунули на Радбезі ООН нові умови щодо перемир'я в Сирії.
Зазначимо, Росія розгорнула воєнну операцію в Сирії у вересні 2015 року. У березні 2016 року російська влада офіційно заявила про виведення з Сирії "основної частини" військ. За офіційними даними, в Сирії загинули 20 російських військових.