Human Rights Watch звинуватила режим Асада у застосуванні хімічної зброї в Алеппо

13 Лютого 2017, 23:23

Правозахисники Human Rights Watch звинуватили режим сирійського президента Башара Асада у використанні хімічної зброї по контрольованих опозицією районах Алеппо.

Правозахисники зафіксували щонайменше вісім епізодів за період з 17 листопада по 13 грудня 2016 року, коли гелікоптери урядових сил скидали хлор на житлові райони Алеппо, інколи – по кілька балонів. Ці факти задокументовані на підставі телефонних та очних інтерв'ю зі свідками та аналізу відеоматеріалів, фотографій і постів у соціальних мережах. 

За даними HRW, тільки під час цих восьми задокументованих епізодів загинули щонайменше дев'ятеро цивільних осіб, в тому числі четверо дітей, і близько 200 отримали поранення. 

"В дійсності випадків застосування отруйних речовин в Алеппо між 17 листопада та 13 грудня може бути більше, ніж вісім епізодів, які задокументовані нами", – зазначили правозахисники.

Читайте також: Україна передала НАТО дані про можливу доставку хімічної зброї через окупований Крим до Сирії

У той же час, як наголосили в HRW, у правозахисників немає фактів прямої причетності російської авіації до випадків застосування отруйних речовин. Однак Росія, будучи союзником Асада, "вигравала від застосування сирійськими урядовими силами хімічної зброї". 

У зв'язку з цим організація закликала Раду безпеки ООН задіяти санкції.

Нагадаємо, що в липні 2016 року правозахисники Human Rights Watch звинуватили російські та сирійські збройні сили у широкому застосуванні в Сирії касетних бомб. З кінця травня 2016 року по позиціях повстанців було здійснено не менше 47 авіаударів з використанням заборонених міжнародним правом касетних боєприпасів.

Використання хімічної зброї заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та її знищення від 1993 року.