Зокрема, розглядаючи події на Близькому Сході, правозахисники заявляють, що готовність нової влади в регіоні поважати права людини визначить, чи «Арабська весна» стане поштовхом до розвитку демократії, чи до нових форм авторитарного режиму.
У дослідженні йдеться про те, що інші країни мають пропагувати права людини у своїх відносинах із новими урядами. Правозахисники застерігають, що «заплющувати очі на репресії може бути політично зручно, але це завдає значної шкоди».
За даними Human Rights Watch, у Росії Владімір Путін, повернувшись на посаду президента, почав «безпрецедентну операцію проти громадянської активності».
Щодо України, то тут правозахисне становище протягом 2012 року залишалося невтішним, вважають правозахисники.
Перше, на що звертає увагу Human Rights Watch, це насильство, включно з побиттям і погрозами, проти опозиційних кандидатів у депутати і їхніх соратників напередодні жовтневих виборів до Верховної Ради. Крім цього, були повідомлення про адміністративний тиск на бюджетників і студентів, щоб вони голосувати за Партію регіонів.
Автори звіту закликають Україну, як голову ОБСЄ, бути позитивним, а не негативним прикладом для інших держав.
Human Rights Watch також критикує ситуацію з правами людини в Центральній Азії.
В Ірані, заявляють правозахисники, продовжилися утиски громадянського суспільства. У 2012 році іранська влада перешкоджала опозиційним кандидатам брати участь у парламентських виборах, у той час, як опозиційні лідери були поміщені під домашній арешт на понад 1,5 року, йдеться дослідженні. Крім того, правозахисники звертають увагу на те, що страти в Ірані продовжуються.
Щодо Афганістану, то тут, за даними Human Rights Watch, уряд не зміг дати ефективну відповідь на насильство проти жінок, що погіршує і без того небезпечне становище з правами жінок у цій країні.
Нагадаємо, вчора свій рейтинг опублікувала міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів", відповідно до якого Україна опустилася в рейтингу свободи преси за 2012 рік.