Human Rights Watch назвала Трампа головною загрозою для прав людини

14 Січня 2017, 20:52

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch назвала обраного президента США Дональда Трампа головною загрозою для прав людини, підкресливши, що передвиборна кампанія мільярдера стала "яскравою ілюстрацією політики нетерпимості". Про це йдеться в доповіді HRW за 2016 рік.

"Обрання Дональда Трампа президентом США слідом за кампанією з розпалювання ненависті та нетерпимості, а також зростання впливу політичних партій у Європі, які заперечують універсальні права людини, поставили в небезпеку правозахисну систему, що склалася після (Другої світової. – Ред.) війни", – йдеться у звіті.

Читайте також: Рейтинг Трампа істотно впав після виборів — опитування

За словами виконавчого директора Human Rights Watch Кеннета Рота, у передвиборних промовах Трампа фігурували пропозиції, які, у разі їх реалізації, завдадуть "шкоди мільйонам людей". Мова може йти про масової депортації мігрантів, обмеження прав жінок і свободи ЗМІ, застосування тортур, пояснив Рот.

При цьому в HRW попереджають, що в Європі також є політики, які прагнуть прийти до влади, використовуючи заклики до расизму, ксенофобії, шовінізму та націоналізму. Популісти оперують такими поняттями, проголошуючи їх заставами боротьби з безробіттям, терактами і змінами в культурологічній парадигмі, проте насправді ці твердження "відкривають найбільш ймовірну дорогу до тиранії", резюмував Рот.

Нагадаємо, Трамп визнав факт причетності Російської Федерації до кібератак на інфраструктуру США, але не вважає, що згадані атаки вплинули на результати виборів. Крім того, він назвав "полюванням на відьом" дії нинішньої американської адміністрації щодо Росії.