Human Rights побачила недовіру українців до судів

23 Січня 2012, 09:54

«Обвинувальний вирок екс-прем'єрові Юлії Тимошенко, а також арешти й суди стосовно інших колишніх урядових чиновників підривали довіру до незалежності суду», – сказано в доповіді.

При цьому підкреслюється, що, попри висловлення стурбованості у зв'язку з кримінальним переслідуванням опозиційних лідерів, США продовжували надавати Україні економічну допомогу.

Організація зазначила, що зростання цін на нафту й відмову України від вступу в митний союз призвели до посилення напруги з Росією.

Крім того, на думку Human Rights Watch, в 2011 році українські ЗМІ зіштовхувалися зі зростаючим тиском з боку влади, корупція залишалася частим явищем у державному й приватному секторах.

У доповіді висловлено стурбованість стосовно порушення прав мігрантів й осіб, що шукають притулку, попри прийняття закону про біженців.

«Особи, які шукають притулок, залишаються вразливими для довільного затримання, міліцейських утисків і катувань. Відсутній єдиний порядок встановлення віку для неповнолітніх біженців й осіб, що шукають притулку», – йдеться в ній.

Відповідно до доповіді, в Україні зберігається тенденція до упередженого ставлення правоохоронців до злочинів на ґрунті ненависті.

«Міліція й прокуратура, як і раніше, неохоче визнають наявність у нападах расового мотиву. Зберігаються расова вибірковість і не пов'язані з насильством утиски з боку міліції, тривають злочини на ґрунті ненависті стосовно осіб неслов'янської зовнішності, а також представників етнічних і релігійних меншин», – зазначає організація.

Відповідно до доповіді, в області права на здоров'я спостерігалася різноспрямована практика уряду в частині профілактики ВІЛ/СНІДу й незадовільна ситуація з забезпеченням доступності паліативної допомоги.

Серед позитивних моментів організація зазначила, що в 2011 році в Україні було прийнято реформи в інтересах зближення з Європейським Союзом і нові закони про доступ до інформації й захисту біженців.

Нагадаємо, в 2010 році Human Rights Watch вказувала на погіршення ситуації зі свободою ЗМІ в Україні, а також погіршення ситуації з забезпеченням свобод загалом.