“Губляться десятки мільярдів євро”. Ендемічна корупція та олігархи загрожують розвитку демократії в Україні – звіт ЄС

Політика
24 Вересня 2021, 15:00

В Україні присутня велика корупція і захоплення держави олігархами, а підтримка Євросоюзу не принесли очікуваних результатів. Про це йдеться у звіті Європейської аудиторської палати.

 

"ЄС намагається вирішити проблему корупції в Україні як міждисциплінарний пріоритет; він спрямовує кошти і зусилля через різні сектори, від конкурентного середовища до судової системи та громадянського суспільства. Однак підтримка і вжиті заходи не принесли очікуваних результатів", – йдеться у звіті.

 

"Не дивлячись на різноманітну підтримку, яку Євросоюз пропонує Україні, олігархи імеркантильні інтереси продовжують підривати верховенство закону в Україні і загрожують її розвитку. Україні потрібна цілеспрямована та ефективна стратегія для боротьби з владою олігархів і зменшення їх захоплення держави. ЄС може відіграти набагато більш значну роль, ніж це було до цих пір ", – сказав Юхан Партс, член Європейської аудиторської палати, відповідальний за звіт.

 

Автори звіту додають, що корупція є поширеним явищем в Україні, перешкоджає конкурентоспроможності та завдає шкоди розвитку демократичному процесу, внаслідок чого губляться десятки мільярдів євро.

 

Читайте також:Віола фон Крамон-Таубадель: «Боротьба з корупцією — це те, що українська влада робить не для нас в ЄС, а для громадян України»

 

Аудитори додають, що ЄС давно знає про зв'язки між олігархами, високопоставленими чиновниками, політиками, судовими органами та держпідприємствами, але за цей час реальної стратегії боротьби зендемічною корупцією розроблено не було.

 

"Для прикладу, незаконні фінансові потоки, включаючи відмивання грошей, розглядаються лише на периферії. Проте, ЄС підтримав багато антикорупційних реформ і заходів в Україні. У більшості випадків ступінь підтримки залежить від низки виконуваних умов. Однак Комісія часто занадто слабо інтерпретувала такі вимоги, що призводило до надмірно позитивних оцінок, як от безвізовий режим. Робота цієї системи не переглядалася,не зважаючи на те, що дві з трьох умов підтримки Євросоюзу не було дотримано ", – йдеться в звіті.