«Якщо депутатський корпус буде недієздатний і не зможе забезпечити прийняття рішень, то ми готові до всього. Якщо домовимось, то будемо працювати. Якщо не домовимось, то нам доведеться іти на позачергові вибори. В цьому нічого поганого не має. Буде розклад на користь «Батьківщини» чи «Фронту змін», ми будемо підтримувати ідейні пропозиції «Батьківщини» і «Фронту змін» в тій обласній раді, яка буде обрана. Будуть інші обрані, адже ще ж будуть мажоритарними, – значить будемо домовлятися, зустрічатися і діяти в інтересах людей», – повідомив Хоптян.
При цьому він зазначив, що для прийняття остаточного рішення він ще до Нового року планує зустрітися з керівниками партії на рівні керівництва держави.
Як приклад взаєморозуміння різних політичних сил він навів ситуацію в райрадах області. «У нас в районах 7 голів райрад – представники Партії регіонів, 7 – представники партії «Батьківщина». Але всі вони знаходять спільну мову (з депутатами – ред), домовляються і там сьогодні пройшли сесії і затвердили районні бюджети. Це нормальний цивілізований підхід», – наголосив Хоптян.
Разом з тим під час зустрічі з головою облдержадміністрації головний лікар Тернопільського міського комунального закладу «Станція швидкої медичної допомоги» Михайло Джус заявив, що якщо сесія Тернопільської облради не відбудеться до 31 грудня, з 1 січня швидка допомога не зможе виїжджати на виклики.
Він пояснив, що з 1 січня в дію вступає Закон «Про екстрену медичну допомогу», відтак замість лікарень швидкої допомоги будуть створені обласні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які будуть фінансуватися з обласного бюджету. «На теренах області нам потрібно через рішення сесії обласної ради створити такий центр, зареєструвати його юридично, визначитися по штатах та по структурі, яка має бути на території області. Це перше питання. Друге питання – це фінансування. Що перше, що друге питання – це сесійні питання», – підкреслив Джус.
Відтак, наголосив він, щоб швидка допомога нормально функціонувала, дані питання необхідно прийняти до Нового року. «Звичайно ж, машини не виїдуть, якщо вони не будуть мати медикаментів, бензину. Треба думати й за заробітну плату», – додав Джус.
Як відомо, 27 грудня втретє не відбулася бюджетна сесія Тернопільської облради через відсутність кворуму.
Раніше Асоціація міст України заявила, що держбюджет на 2013 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин дуже сильно в негативному значенні відрізняється від попередніх Держбюджетів 2011-2012 років.
Читайте також: Під знаком дефіциту. Уряд спробує вдатись до радикальних дій для наповнювання бюджету