Губернатор Одещини запросив на оздоровлення 200 японських дітей

21 Березня 2011, 12:30

«Ми готові безкоштовно прийняти до 200 дітей», – розповів губернатор області Едуард Матвійчук.

Мерія, у свою чергу, займається організацією матеріальної допомоги японському місту-побратиму Одеси Йокогамі.

«Незабаром опублікуємо на сайті міста банківський рахунок і перерахувати гроші на допомогу місту-побратиму зможуть усі бажаючі. Кошти будуть іти безпосередньо в Японію. Крім того, ми ведемо переговори з японськими ресторанами Одеси, щоб відсоток від замовлень також йшов на цей рахунок», – зазначила директор міськдепартаменту міжнародних зв’язків Світлана Боєва.

Японцям допомагають навіть одеські школярі. Вони зробили паперових журавликів (у Японії – символ удачі та довголіття). Незабаром вироби відправлять бандероллю до Йокогами. Крім того, школярі готуються до телемосту з постраждалими від землетрусу японськими дітьми.

Нагадаємо, 19 березня у Японії сталися три землетруси магнітудою до 9 балів. За даними поліції Японії, кількість загиблих від землетрусу і цунамі може перевищувати 18 тисяч осіб. Зараз офіційно підтверджено загибель понад 8600 людей, понад 12800, як і раніше вважають зниклими безвісти.

Світовий банк підрахував, що відновлення Японії від наслідків руйнівних землетрусу, цунамі та аварії на АЕС «Фукусіма-1» може коштувати 235 мільярдів доларів.