Губернатор Луганщини вважає проблеми з хлібом тимчасовими труднощами

8 Березня 2011, 12:26

У заяві зазначається, що компанія «Коровай», яка є основним постачальником хлібобулочних виробів в області, 6 березня у зв'язку з тимчасовими фінансовими труднощами скоротила наполовину виробництво хліба соціальної категорії споживання.

«Найбільше відчули це жителі міст Свердловськ і Ровеньки. 6-7 березня потреби в хлібі в цих містах перекривалася за рахунок ресурсів міні-пекарень і поставок з інших територій», – йдеться в заяві.

Станом на 13:00 7 березня розпочато відвантаження борошна на хлібозаводи, завдяки чому вже вранці 8 березня магазини Свердловська й Ровеньків мають повністю забезпечувати потреби населення в хлібі соціальних категорій.

«У регіоні немає проблем ні з борошном, ні з випічкою хліба. Тимчасові труднощі на деяких хлібозаводах уже ліквідовані. Резонанс, який одержала ситуація із забезпеченням хлібом у містах Ровеньки й Свердловськ, носить штучний характер», – вважає Пристюк.

Губернатор доручив Державній інспекції з контролю за цінами в Луганській області перевірити заяви про можливі спекуляції із цінами на хліб.

У свою чергу обласна організація «Батьківщини» заявляє про те, що в громадські приймальні партії в Ровеньках і Свердловську надходять численні скарги на відсутність у містах хліба.

«Слідом за гречкою із прилавків почало зникати борошно. Тепер у Свердловську й Ровеньках немає хліба. Це дуже тривожний сигнал. Якщо влада не здатна контролювати такі соціально важливі питання, нехай іде у відставку», – сказано в повідомленні партії.

Відповідно до повідомлення, приватні пекарні пропонують до реалізації свою продукцію за завищеними цінами – до 7 гривень за буханку.

Як повідомлялось, Міністерство економічного розвитку й торгівлі вважає, що основною причиною зростання цін на гречку є недосів цієї культури в 2010 році.

Міністр аграрної політики й продовольства Микола Присяжнюк вважає, що зростання цін й ажіотажний попит на гречку виник через політичні й інформаційні спекуляції.