Губернатор Київщини обіцяє, що “язик” на сесію не виноситимуть

26 Вересня 2012, 15:08

"Повірте, доки я буду губернатором, це питання не стояло, не стоїть і не стоятиме ні в області загалом, ні в містах та районах. Хочуть люди спілкуватися російською мовою – ніхто не забороняє", – сказав  Присяжнюк

При цьому він запевнив, що питання російської мови не буде порушуватися на сесіях всіх рівнів: ні на районних, ні на міських, ні на області. "Ніхто з влади мене сьогодні не примушує, щоб я чи мої колеги на місцях виносили це питання на сесію… Я просив би не політизувати. Сьогодні в Київській області хто як хоче, так і спілкується", – сказав він.

За словами голови облдержадміністрації, для області мовне питання не актуальне. "Сьогодні в Київській області із цим немає проблем. Я також спілкуюся державною мовою. Державна мова захищена Конституцією і нікуди вона не зникне", – наголосив він.

Водночас Присяжнюк висловив думку про те, що для низки інших регіонів країни визнання російської мови регіональною дуже важливе, оскільки переважна більшість жителів, приміром, південних і східних областей України російськомовні.

"Якщо людина знає три-чотири мови, у неї є майбутнє", – підсумував Присяжнюк.

Нагадаємо, 20 вересня Київрада відмовилась розглядати реалізацію мовного закону в столиці.

Закон  "Про засади державної мовної політики"  набув чинності закон 10 серпня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.