Губернатор Буковини агітує за кандидатів від Партії регіонів у робочий час

9 Серпня 2012, 08:39

Разом з Папієвим районами їздили два кандидати від Партії регіонів. Зокрема, Геннадій Федоряк (Голова ПАТ «Чернівцігаз») – кандидат від ПР по округу №203 (Новоселицький, Глибоцький райони, частина Сторожинецького району, частина Садгірського району міста Чернівці) та Михайло Бауер (директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації) – кандидат по округу №202 (Путильський, Вижницький, Кіцманський райони, частина Сторожинецького району).

Під час зустрічей з мешканцями Папієв віддля кандидатів від Партії регіонів, провівши серед населення Глибоцького та Сторожинецького районів грунтовну агітацію за них.

У розпорядження громадських активістів потрапило 6 коротких відеороликів, знятих під час цієї робочої поїздки, які свідчать, що Папієв прямим текстом агітує за кандидатів від ПР, часом, навіть переходячи до погроз та шантажу.

Активісти нагадують, що чинний Закон «Про вибори народних депутатів України» (ст. 68 і 74) накладено обмеження на здійснення передвиборної агітації органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, правоохоронними органами і судами. Також законодавством категорично забороняється використовувати приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування для проведення передвиборної агітації.

Крім того, заборонено використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу, а також залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов'язаної з проведенням передвиборної агітації підлеглих.

Активісти вважають, що така поведінка та висловлювання Михайла Папієва дають привід класифікувати їх як прояв застосування адміністративного ресурсу, а отже, порушення демократичних процедур проведення виборів.

Як повідомлялось, у липні на конференції облорганізації Партії регіонів заступник голови облорганізації ПР, голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький не приховував застосування адмінресурсу на майбутніх виборах.

За результатами конференції прийнято рішення про основні напрями діяльності парторганізацій в умовах виборчої кампанії. Пункт 2.5 цього рішення містить таке визначення: «Забезпечити взаємодію місцевих органів влади, кандидатів-мажоритарників, партійних організацій щодо вирішення соціально-економічних проблем у містах і районах Донецької області».

Нагадаємо, у березні після урочистостей з нагоди 198-ої річниці з дня народження Кобзаря Михайло Папієв заявив, що творчість Тараса Шевченка співзвучна новій соціальній політиці президента Віктора Януковича.