Гриценко радить Януковичу поцікавитися, куди зникає газ українського видобутку

9 Червня 2011, 13:39

Гриценко впевнений, що якщо президент погодиться на таку ревізію, на нього чекає багато цікавого.

«Багато свердловин, що взяли собі по ліцензії олігархи, насправді не використовуються за призначенням. Ніхто не видобуває газ. Ліцензію використовують для того, щоб російський газ, який ввозиться безконтрольно, втікав «наліво», – пгояснив народний депутат.

За словами Гриценка, ще одним відкриттям, може стати те, що «газ власного видобутку, який має йти на ЖКГ та у бюджетну сферу за цінами, близькими до собівартості, насправді йде на експорт».

«На цьому заробляють чималі гроші. Те ж саме можна сказати про тисячі копанок на Донеччині, з яких видобувають мільйони тон вугілля», – підкреслив Гриценко.

Гриценко переконаний, що крім цього потрібно выдновити «малі ГЕС, що раніше забезпечували цілі райони, а зараз стоять або заморожені, або напівзруйновані».

Гриценко зазначив, що це була б головна реформа Януковича, а для України нарешті відпало б питання ціни російського газу.

Як повідомлялося, після нещодавніх невдалих газових переговорів, Україна отримуватиме газ за цінами згідно з угодами підписаними Юлією Тимошенко, які уряд Миколи Азарова вважає обтяжливими для вітчизняної економіки.

Проте прем'єр Росії Володимир Путін вважає газові угоди між Україною й Росією такими, що відображають інтереси обох країн.