Так він прокоментував ухвалення в першому читанні проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо носіння форменого одягу, використання знаків розрізнення та символіки».
«Документ на друге читання піде тільки тоді, коли під ним стоятиме підпис голови комітету – Анатолія Гриценка. Мого підпису там не з’явиться, якщо там буде хоча б маленька можливість використати це з розширювальним тлумаченням», – запевнив Гриценко.
За його словами, обмеження стосуватимуться лише тих, хто незаконно використовує знаки розрізнення та символіку.
«Люди, які люблять камуфляж, – ходитимуть у камуфляжі. Хто любить військову форму, – будь ласка, немає жодних питань. Але – без зірок, без погонів, без лампасів, без кокард», – зауважив Гриценко.
Нагадаємо, 8 вересня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроект, який передбачає заборону носити військову форму одягу Збройних сил, інших військових формувань, а також відзнаки особам, які не мають на це права.
За порушення відповідної заборони парламент має намір увести адміністративну відповідальність.
Зокрема, носіння військової форми, форми одягу органів виконавчої та судової влади, відзнак, використання колористики "камуфляж" для військовослужбовців та осіб, які мають спеціальні звання, тими, хто не має на це право, у разі прийняття закону в цілому, буде каратися попередженням або стягненням штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 гривень).
Рада також має намір установити, що легалізації не підлягають об'єднання громадян, а діяльність легалізованих об'єднань заборонена в судовому порядку, якщо у своїй діяльності вони використовують носіння військової форми, відзнак, установлених військових і спеціальних звань ЗС та інших військових формувань, а також органів виконавчої та судової влади.
Крім того, Рада має намір закріпити, що символіка об'єднань громадян, політичних партій і громадських організацій не повинна відображати державні та релігійні символи, символіку ЗС, інших військових формувань, а також органів виконавчої та судової влади.