Гриценко пояснив, чому проігнорував зустріч з «Нашою Україною»

12 Липня 2011, 15:13

Гриценко зазначив, що на сьогодні перебуває у відрядженні в Криму, але попередньо збирався на це засідання, і 11 червня зустрічався з його ініціатором головою політичної ради партії "Наша Україна" Валентином Наливайченком.

"Коли я дізнався про те, що в засіданні не будуть брати участі ні партії "Батьківщина", ні "Фронт змін", ні Народний Рух, ні Самооборона, ні партія "Реформи і порядок", ні "За Україну!", ні "Українська платформа", ні "Європейська партія", ми прийняли рішення не брати участь у цьому заході, оскільки воно належним чином не підготовлене", – сказав депутат.

Разом з цим він додав, що наприкінці червня в Раді вже проходило подібне засідання, і участь у ньому брали представники 30 політичних сил.

З його слів, на попередній зустрічі опозиціонери вже заявили про неприйнятність законопроекту про вибори Ради, що був підготовлений під керівництвом міністра юстиції Олександра Лавриновича.

"І також була проголошена спільна позиція відстоювати вибори за відкритими партійними списками, щоб виборець, а не партійний вождь, визначав, хто буде в партійному списку. Тобто така зустріч уже була, і оскільки там було понад 30 партій, а зараз не змогли зібрати і 10, то, на превеликий жаль, вона не була належним чином підготовлена", – зазначив Гриценко.

З його слів, рішення про участь "Громадянської позиції" у зустрічі опозиційних сил, наміченої на 12 вересня, буде прийнято після того, як керівництво партії ознайомиться з документами, прийнятими на засіданні у вівторок.

Нагадаємо, у вівторок пройшла ініційована партією "Наша Україна" зустріч 9 опозиційних партій для визначення стратегії координації та співробітництва на виборах Ради.

За підсумками засідання партії домовилися координувати зусилля для проведення чергових виборів Ради за відкритими партійними списками, а також про зустріч 12 вересня для створення комітету захисту чесних виборів.