Гриценко каже, що українська армія, це внутрішні війська для Януковича

7 Грудня 2010, 19:59

Про це Гриценко заявив 7 грудня  під час прес-конференції .


«Якби наступного року для фінансування Збройних сил України виділили хоча б 20 мільярдів гривень за загальним фондом, це дало б серйозний поштовх для розвитку армії за умови, що ці кошти будуть використані згідно чітко визначених пріоритетів»,- зазначив він.


На жаль, за словами народного депутата, таких пріоритетів у чинної влади ще й досі немає – дотепер не підготована і не прийнята концепція розвитку Збройних сил та відповідна державна програма.


Гриценко впевнений, що сьогодні необхідно вирішити кардинальне завдання -технічне переоснащення армії, враховуючи, що усі розрахунки для програми «Корвет», ракетного комплексу, модернізації літаків, закупівлі нових систем є. Це, на думку голови комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, дозволило б проводити інтенсивну бойову підготовку для солдат, розвивати сили спеціальних операцій, виводити кораблі в море та піднімати літаки в небо.


Втім, народний депутат відзначив, що армія буде профінансована настільки, наскільки вирішить президент.


«Має бути політичне рішення на рівні президента та РНБО щодо того, яка саме армія нам потрібна, з яким переліком систем озброєнь, параметрами бойової підготовки і якої чисельності. Виходячи з цього, потрібно поставити Азарову завдання забезпечити її матеріальними і фінансовими ресурсами, як записано в Конституції. А якщо прем’єр-міністр чи міністр фінансів скажуть, що не зможуть цього зробити, нехай ідуть у відставку і звільнять місця для інших людей. Саме так повинна працювати сильна влада», -переконаний Гриценко.


Він також підкреслив, що армії в Україні вже не існує, її зруйнували. «Ми неодноразово обговорювали це питання на засіданні комітету. Навіть завдання мирного часу -чергування, захист кордонів-за станом техніки, боєздатності, мотивацією людей у погонах, їх соціальним захистом виконувати вже проблематично, -розповів народний депутат.-Тому Януковичу нарешті потрібно зрозуміти, що він не лише президент, а й верховний головнокомандувач. І не просто верховний головнокомандувач, а командувач Збройних сил. Не СБУ, не внутрішніх військ, не податкової міліції, не державної охорони. Тому займатися армією потрібно серйозно».