Грицак порахував, що закордонний біометричний паспорт коштуватиме 350 грн

29 Листопада 2012, 18:03

"Внутрішній паспорт буде коштувати приблизно 65 грн, а біометричний паспорт для виїзду за кордон буде коштувати приблизно 350 грн", – сказав Грицак.

Автор законопроекту розповів, що для того, аби отримати внутрішній біометричний документ потрібно буде піти в організацію, яка займається видачею паспортів. Там доведеться здати всі необхідні дані. При цьому, за його словами, людина пише заяву про те, що здає добровільно свої персональні дані.

"Дитина народилася, можуть прямо у мами на руках зробити фотокартку і дитина отримує внутрішній паспорт і автоматично стає громадянином України", – уточнив він.

Грицак переконаний, що українські підприємства будуть виготовляти біометричні паспорти. Однак, які компанії це будуть робити, стане відомо після проведення відповідного тенденру.

Нагадаємо, сьогодні президент Віктор Янукович підписав Закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Цей закон передбачає запровадження електронних паспортів для українців.

Верховна Рада прийняла закон про введення біометричних паспортів в новій редакції з пропозиціями Януковича 20 листопада.

96