За словами шведського міністра, Тимошенко на побачення виділено 4 години на місяць. Проте після прохання організувати зустріч з екс-прем'єром з дотриманням всіх формальностей, йому в цьому було відмовлено.
«Нам сказали, що МЗС не дозволив», – заявив Більдт.
У відповідь керівник зовнішньополітичного відомства України Костянтин Грищенко заявив, що коли у шведського міністра буде бажання відвідати Харків, побачити, як працюють ті або інші інституції, то український МЗС підготує для нього «чудовий протокол». При цьому Грищенко підкреслив, що МЗС не керує тюремною системою України.
Дискусія з приводу справи Тимошенко спричинила пожвавлення в залі серед європейських політиків, і Грищенко запитав у присутніх: «Хто ще хоче у в'язницю?» .
«Давайте зберемо цілу групу», – сказав глава українського МЗС, додавши при цьому, що всі закони потрібно дотримувати.
Нагадаємо, Державна пенітенціарна служба відмовила міністру закордонних справ Швеції Карлу Більду, послу Швеції в Україні Стефану Гуллгрену та колишньому президенту Європейського парламенту Єжи Бузеку у зустрічі з Юлією Тимошенко. Відомство пояснювало це рекомендаціями німецьких лікарів клініки «Шаріте» щодо обмеження кількості зустрічей з пацієнткою на час її перебування у стаціонарному закладі.