Грищенко закликав владу захистити приватне життя українців

23 Червня 2010, 12:35

Голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони переконаний Анатолій Гриценко, перконаний, що сьогодні в Україні жоден громадянин, включаючи президента, не може захистити себе від прослуховування та викрадення особистої інформації, повідомили Тижню в прес-службі політика.

За словами Гриценка, у Конституції записано, що кожна людина має право на безпеку життя, захист приватного життя, таємницю листування тощо, і держава повинна це забезпечувати.

«Наприклад, на київському книжковому ринку Петрівка можна за 2 тис. грн. купити базу даних з інформацією про будь-яку людину», – констатував Гриценко.

Він пояснив, що за допомогою таких даних можна без відома людини провести будь-яку операцію: купити квартиру, переоформити власність тощо.

Також, широкого розповсюдження набули технології прослуховування телефонних розмов.

«Близько 10 структур в Україні можуть прослуховувати будь-кого», – підкреслив Гриценко

Крім того, стрімкий технологічний розвиток дозволяє сьогодні за кількасот тисяч доларів придбати всю необхідну апаратуру.

«Для великого бізнесу це не значна сума. Бізнесмени можуть прослуховувати конкурентів. Ми бачимо в інтернеті записи телефонних розмов не тільки представників бізнесу, а й влади – міських голів, урядовців, президентів», – пояснив політик.

Вирішити проблему захисту приватного життя та інформації, за словами Гриценка, має Служба безпеки України та президент.