"Ми розуміємо, яку роль емоції відіграють у політиці. Вони переважали в Україні протягом багатьох років, але, як виявилося, зовсім не відображали сучасних реалій", – заявив глава МЗС України у відповідь на емоційні, переважно критичні висловлювання євродепутатів щодо оголошеного вироку екс-прем'єру країни Юлії Тимошенко.
Рішення судом вже винесено, зазначив Грищенко, тому ні він особисто, ні інші міністри не мають права впливати на нього. "Ми також не можемо давати оцінку рішенню суду", – підкреслив керівник українського зовнішньополітичного відомства.
При цьому він зазначив, що Тимошенко має право оскаржити вирок у вищій судовій апеляційної інстанції аж до Європейського суду з прав людини.
Грищенко також звернув увагу євродепутатів на те, що в Україні зараз тривають масштабні реформи в усіх сферах життя, які включають в себе можливе внесення змін до кримінального та кримінально-процесуального законодавства. Він зазначив, що Тимошенко, перебуваючи при владі, не робила жодного кроку, щоб удосконалити законодавство, в рамках якого над нею відбувся судовий процес.
"Угода про асоціацію для України – це не тільки зовнішньополітичний курс, а й шлях до реформування та модернізації країни. Це не подарунок для України від ЄС, а амбітні можливості для обох сторін", – зазначив Грищенко.
Нагадаємо, сьогодні Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році та засудив її до 7 років ув’язнення без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.
У відповідь ЄС висловив глибоке розчарування вердиктом Печерського районного суду щодо справи Тимошенко. При цьому європейські політики закликали українську владу якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс з метою декриміналізації статті, за якою засудили Тимошенко.
Президент Віктор Янукович вважає, що рішення суду щодо Тимошенко є неостаточним.