Грищенко вважає, що позови Тимошенко проти Януковича у судах інших країн не мають змісту

23 Червня 2012, 23:16

Відповідаючи на питання, чи готовий він як дипломат до позовів у судах різних країн щодо заяви Януковича про причетність Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня, міністр зазначив, що подібні позови  не мають сенсу. "Нема змісту такого роду позовів.  На сьогоднішній день в першу чергу є різні заяви з різних сторін щодо різних політичних діячів у нашій країні. Саме тому ця країна і є демократичною і вільною", – сказав Грищенко.

"Є багато заяв, критики на адресу президента, прем’єра, будь-якого міністра. Ніхто не біжить до Європейського суду чи будь-якого іншого, саме тому, що це і є політична дискусія, де достатньо жорстко політичні опоненти висловлюють свої оцінки, в тому числі, щодо справ, які можуть підпадати під Кримінальний кодекс", – зазначив він.

При цьому Грищенко зазначив, що українська система цінностей відповідає європейській."Якщо ви, як і я, будете спостерігати за тим, що політики заявляють (оскільки політичні заяви є саме політичними) в провідних країнах Європейського Союзу і в США, де я провів багато років, ви тоді відчуєте, що в нашому випадку ми аж ніяк не відходимо від того, що прийнято на політичному рівні висловлювати з точки зору оцінки політичних наслідків політичних якихось моментів, які одночасно можуть розглядатись і в суді", – сказав глава МЗС.

Нагадаємо, партія «Батьківщина» у відповідь на заяву Віктора Януковича в інтерв'ю німецькому журналу SUPERillu нагадала, що йому доведеться відповідати в європейських судах.

Раніше Юлія Тимошенко заявила намір звернутися з позовом у суди інших країн у зв'язку із заявою Януковича в інтерв'ю агентству Bloomberg про її причетність до вбивства депутата Євгена Щербаня в 1996 році.