Під час засідання було підбито підсумки піврічного головування Турецької Республіки в ОЧЕС, обговорено подальші кроки на шляху зміцнення Організації та впровадження в життя оновленого Економічного порядку денного для регіону, прийнятого у ході Ювілейного Саміту ОЧЕС з нагоди 20-річчя Організації, що відбувся 26 червня у Стамбулі.
Наприкінці засідання відбулась церемонія передачі головування від Турецької Республіки Україні, яка офіційно розпочне головування з 1 січня до 30 червня 2013 року.
Грищенко запевнив учасників, що зусилля України у період головування спрямовуватимуться на зміцнення регіональної ролі Організації. Він у загальних рисах окреслив основні пріоритети головування України в ОЧЕС та запропонував низку регіональних ініціатив, серед яких – реалізація проектів та програм регіонального значення, зокрема, Чорноморської окружної автомагістралі та морських магістралей, підписання багатосторонньої угоди щодо інтермодальних перевезень та реалізації проекту з прямого вантажного поромно-залізничного сполучення, та інше.
Зокрема, у своєму виступі Грищенко зазначив, що Україна, керуючись Статутом ОЧЕС, Декларацією Стамбульського Саміту з нагоди 20-річчя Організації та оновленим Економічним Порядком денним ОЧЕС, продовжуватиме просування розвитку багатостороннього економічного співробітництва. «Ця робота здійснюватиметься шляхом практичного виконання раніше затверджених рішень та укладених угод, посилення проектно-орієнтовного підходу до діяльності ОЧЕС через реалізацію проектів та програм регіонального виміру. Україна приділятиме належну увагу сферам торгівлі та транспорту, енергетики, науки і технологій, туризму, захисту навколишнього середовища та боротьби із організованою злочинністю», – сказав Грищенко.
В.о. міністра закордонних справ також звернув увагу учасників на необхідність ефективної координації в оцінці екологічних проблем, виявлення регіональних цілей і завдань сталого розвитку та наголосив, що Організація має приділяти набагато більше уваги вирішенню проблем конкретних прибережних районів, селищ і міст.
Як відомо, процес Чорноморського економічного співробітництва був започаткований 25 червня 1992 року з підписанням його країнами – учасницями Стамбульської декларації та Босфорської заяви.
5 червня 1998 року на Ялтинському саміті ЧЕС було укладено Статут Організації ЧЕС.
Наразі членами Організації є 12 країн: Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Сербія, Туреччина та Україна.
Складовими інституціями ОЧЕС є: Парламентська Асамблея – ПАЧЕС, Чорноморський банк торгівлі та розвитку – ЧБТР, Ділова рада – ДР ЧЕС та Міжнародний центр чорноморських досліджень – МЦЧД. Ці органи діють згідно з принципами, викладеними у Стамбульській Декларації та Статуті ОЧЕС, і виконують свої функції відповідно до власних статутних документів.
Читайте також: Чорноморська (не)безпека