Грищенко: росіяни мали юридичні підстави для ліквідації організації українців РФ

18 Лютого 2011, 11:07

Як заявив Грищенко, російська влада здійснювала планову перевірку низки мистецько-культурних та громадських організацій Росії, серед яких були не тільки українські, а й організації вірменів, євреїв, таджиків, азербайджанців.

“Було прийнято рішення про ліквідацію федеральної Національно-культурної автономії українців в Росії та Союзу таджиків Росії”, – зазначив міністр.

Щодо ситуації навколо Об’єднання українців Росії, Грищенко сказав: “На жаль, певні претензії російського правосуддя мають юридичні підстави”.

“Зокрема, організації не проводили щорічні збори і відсутні відділення більш ніж у половині суб’єктів РФ, що не дає їй законних підстав вважатися федеральною громадською організацією”, – зазначив він.

Водночас Грищенко нагадав, що Верховний Суд РФ “задовольнив клопотання організації українців в Росії про призупинення розгляду справи про закриття цієї організації”.

Міністр повідомив, що відбулася зустріч посла України в Росії з активістами українських громадських організацій РФ. “Було прийнято рішення про створення координаційної ради, яка розпочне підготовчу роботу зі створення нової української організації із загальноросійським статусом”, – сказав він.

“На переконання громади, яке ми однозначно підтримуємо, слід зробити все, щоб зберегти Організацію українців Росії, однак, у разі якщо це не вдасться зробити, то організаційний склад Організації українців Росії може бути взятим за основу для створення нової авторитетної організації”, – заявив Грищенко.

“Я доручив продовжити переговори з російською стороною з метою надання останньої сприяння у діяльності українських організацій в Росії”, – зазначив міністр. Він переконаний, що політизація цих питань “не допоможе вирішенню проблем українських громад у РФ”.

Нагадаємо, 27 січня Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії.

Міністерство юстиції Росії добивалося розпуску цієї організації у зв`язку з «виявленням порушень у господарській діяльності».

31 січня Верховний суд РФ за заявою Міністерства юстиції Росії припинив провадження про ліквідацію Об’єднання українців Росії.

7 лютого посол України у Росії Володимир Єльченко повідомив, що до кінця лютого у Росії запрацює координаційна рада з підготовки створення Всеросійської громадської організації українців.

Сьогодні на засідання Верховної Ради, під час проведення години запитань до уряду, прийшов прем’єр Микола Азаров, перший віце-прем’єр Андрій Клюєв, віце-прем’єр Сергій Тігіпко, глава МВС Анатолій Могильов та інші члени Кабміну.