«Ми зараз перебуваємо у процесі модернізації країни. Програма реформ, яка відповідає цінностям і стандартам Європи, є пріоритетом для уряду, і це – непростий процес. Ми бачимо необхідність підтримки в цьому», – сказав він.
За словами Грищенка, у попередніх хвилях розширення країни, що отримали від Евросюзу статус кандидата, одержували фінансову допомогу в розмірі близько 30 євро на одного жителя, тоді як Україна одержує лише 3 євро.
Зазначивши, що українська влада розуміє, що «поїзд з винятковими квитками вже пішов», Грищенко заявив, що «Східне партнерство» (ініціатива ЄС з розширення співпраці з шістьма країнами – східними сусідами: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною – ред.) повинне наповнюватися не лише ідеями.
За його словами, якщо «Східне партнерство» «живитиметься виключно ідеями, якими б благородними вони не були», Україна не вважатиме його корисним для досягнення своєї мети – членства в ЄС.
Нагадаємо, перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку та торгівлі Андрій Клюєв вважає, що в рамках Європейської політики сусідства для України виділяється недостатньо коштів.