"Після приєднання Балкан до ЄС, найімовірніше, буде тривала, або дуже тривала пауза в процесі розширення… Але якщо так, то не виключено, що буде досить тривала невизначеність у питанні перспективи членства України", – сказано в повідомленні.
Грищенко також зазначив, що не можна порівнювати в цьому процесі Україну з іншими країнами, оскільки щодо України немає остаточного політичного рішення про її долю в контексті приєднання до ЄС.
"Паралелі між Україною й Польщею, Чехією, Сербією або Албанією – помилкові. І не тому, що ми гірші Сербії й Албанії. А тому, що по Сербії й Албанії в ЄС давно є принципове політичне рішення, а по Україні немає. Хто хоче скласти провину за це тільки на Україну – це їхня справа", – написав міністр.
На думку Грищенка, Україні варто розвиватися самотужки. "Нам у цій ситуації залишається будувати Європу в Україні, але бути готовим до того, що це буде в основному нашим національним інтересом і проводитися переважно за наші національні кошти. Це важко, але можливо. І як знак того, що це можливо, бачу успіх Туреччини", – зазначив він.
Міністр наголосив, що Україна повинна йти чітко визначеним шляхом розвитку й бути непохитною в проведенні своєї зовнішньої політики.
Нагадаємо, під час саміту Україна-ЄС 19 грудня у Києві не було парафовано Угоду про асоціацію з ЄС. Раніше Україна наполягала на закріпленні в преамбулі угоди про асоціацію перспективи членства України в ЄС.