Зокрема, замість нього на зустрічі представників українського громадянського суспільства з лідерами ЄС був присутній його перший заступник Павло Клімкін.
Він зауважив, що закріплення в спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС формулювання про європейську ідентичність України є по суті прихованим визнанням перспективи членства. Однак, ані Ван Ромпей, ані Баррозу цього висловлювання українського дипломата не прокоментували.
Натомість Баррозу наголосив, що європейську політику сусідства визначатимуть два основоположні принципи:«що більше реформ, то більше підтримки, та розвиток відносин не лише з офіційною владою, а й з громадянським суспільством». Без останнього Україна не зможе просунутися вперед на своєму євроінтеграційному шляху.
Ван Ромпей, коментуючи питання підписання і ратифікації угоди про асоціацію з ЄС, заявив:
«Ми хочемо вжити заходів щодо підписання і ратифікації угоди настільки швидко, наскільки це можливо, однак це залежатиме від політичних обставин».
Він наголосив, що і на прес-конференції, і перед громадськістю, і на перемовинах тет-а-тет з президентом України доносив ті самі меседжі.
Крім цього, він сказав, що «парламентські вибори наступного року – це лакмусовий папірець. Мають бути забезпечені рівні права для всіх учасників політичного процесу, повинна продовжитися співпраця з Венеціанською комісією».
Також Ван Ромпей наголосив, що ЄС не забуде про громадянське суспільство в Україні, назвавши його «свої ключовим партнером».
Нагадаємо, сьогодні під час саміту Україна-ЄС у Києві Україна та Європейський Союз оголосили про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію.
Раніше перший заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін заявив, що підготовка угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом до парафування може бути завершена протягом декількох найближчих тижнів.