«Ми домовилися з ЄС продовжувати технічну роботу для підписання угоди. Це масштабна робота, для якої необхідний час… За самими оптимістичними варіантами – до 6-12 місяців», – повідомив міністр.
Грищенко підкреслив, що Україна має намір зробити все можливе, щоб прискорити цей процес, однак, зважаючи на досвід інших угод різних країн з Євросоюзом, цей процес забирає тривалий час.
Зокрема, зі слів міністра, угоди про зону вільної торгівлі між ЄС і Колумбією й Перу, які були парафовані в березні 2011 року, були підписані тільки через рік.
Як повідомлялося, Україна і Євросоюз парафували угоду про асоціацію.
Представники української сторони підписали тільки ту частину угоди, де йдеться про політичну асоціацію, а також першу й останню сторінки частини про створення зони вільної торгівлі.
Окремі моменти цього блоку ще будуть уточнюватися і юридично погоджуватися протягом декількох місяців.
У грудні 2011 року Україна і ЄС завершили переговори щодо угоди про асоціацію, які вели з вересня 2008 року.
Аби угода набула чинності, необхідне її підписання президентами й ратифікація Верховною Радою, Європейським парламентом і національними парламентами всіх країн-членів ЄС.
Нагадаємо, раніше в МЗС України зазначали, що Київ розраховує на парафування угоди про асоціацію з ЄС до кінця березня.
19 грудня 2011 року на саміті «Україна-ЄС» було оголошено про завершення переговорів щодо згоди про асоціацію України і ЄС.