«Я вимагатиму заборони використання персональних даних батьків на рівні управлінь освіти та центральному рівні. Дані про батьків потрібні тільки класним керівникам і вчителям для безпосереднього спілкування з батьками», – заявила вона.
За її словами, Державна база даних про забезпечення всіх дітей шкільного віку можливістю навчатися потрібна.
«Але зараз збираються і персональні дані батьків, їх місце роботи і посада. Ця інформація не використовується при формуванні жодних статистичних звітів, а отже, може використовуватися лише з іншою, не пов’язаною з освітою метою. Нещодавно нашуміла історія про збір даних про батьків-журналістів. Централізовану базу реальних домашніх адрес родин з дітьми шкільного віку влада може використовувати під час виборів», – вважає голова комітету з питань науки і освіти Верховної Ради.
На її думку, наявність централізованої бази з персональними даними батьків дасть можливість не звертаючись до шкіл, застосовуючи один фільтр, відбирати будь-яку категорію людей за професійними групами і посадами.
«Міністерство освіти і науки може перетворитися на Великого брата. Cьогодні в Єдину державну базу з питань освіти (ЄДБО) вже внесено всі дані про студентів вишів та збираються персональні дані про всіх викладачів. Настала черга середньої освіти. Наказом Міносвіти №729 (21.06.2012) запроваджується Інформаційна система управління освітою (ІСУО), яка має бути інтегрована до ЄДБО. У разі реалізації цього наказу Міносвіти може отримати колосальні можливості збирати та маніпулювати персональними даними мільйонів громадян, адже у середній школі сьогодні вчиться понад 4 млн дітей», – заявляє Гриневич.
Як повідомлялось, до єдиної державної електронної бази з питань освіти, яку пов'язували з абітурієнтами, студентами та викладачами вузів, тепер починають вводити інформацію про школярів і навіть дошкільнят.
Нагадаємо, раніше видання повідомляло, що міське управління освіти і науки (МУОН ) Києва збирає інформацію про тих дітей, чиї батьки працюють у засобах масової інформації.