Гриневич: Кабмін не знає балансу “експорту-імпорту” українських студентів

12 Квітня 2013, 11:53

«Ми достеменно не знаємо, скільки українців щорічно їде за кордон на студії, скільки повертається в Україну і скільки залишається за кордоном. Офіційна статистика не ведеться, Кабмін не знає, що відбувається в цій сфері. Не знаючи балансу «експорту-імпорту» студентів, влада не може ефективно управляти освітою. Адже в сучасному світі освіта – одна з галузей економіки, яка може продукувати якісний експорт, а може здавати внутрішній ринок імпорту», – сказала вона.

За її словами, дані Кабміну не дають «повної картини» щодо виїзду українців за кордон на навчання.

«За міжурядовими та міжвідомчими угодами, щорічно їде вчитися за кордон близько 200 осіб. В рамках прямих угод між українськими та закордонними ВНЗ, щорічно близько 4 тис. осіб відряджається за кордон. За бюджетною програмою навчання і стажування у закордонних ВНЗ (почалася у 2011 році), минулого року рекомендовано на навчання або стажування за кордоном 353 особи», – повідомила депутат.

«Багато це чи мало? Для порівняння, наразі в українських вишах (1-4 рівні акредитації) навчається понад 2,1 млн студентів. Незважаючи на те, що приватні компанії – оператори навчання за кордоном говорять про зростання інтересу до зарубіжної освіти (цифри різняться кратно і не мають статистичного підтвердження), офіційний рахунок у будь-якому разі іде на тисячні відсотка від загальної кількості студентів», – наголосила Гриневич.

Як повідомлялося, заступник директора Департаменту вищої освіти, начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи МОН Микола Фоменко заявив, що понад 65 тис. українців здобувають освіту за кордоном.