Відповідно до закону, також будуть змінені назви населених пунктів, які мають відношення до радянського минулого. Законом також забороняється радянська та фашистська символіка в Грузії.
Також хартія з метою захисту державних інтересів передбачає моніторинг стратегічних об'єктів, пересування вантажів стратегічного призначення, контроль за підозрілими фінансовими операціями.
Крім того, парламент Грузії одноголосно затвердив резолюцію, у якій події ХІХ століття на північному заході Кавказу кваліфікуються як геноцид і етнічна чистка черкеського народу царською Росією. Йдеться про російсько-черкеську війну, що тривала майже протягом століття – з 1763 по 1864 рік.
Голова парламентського комітету у справах Північного Кавказу та діаспори Нугзар Циклаурі заявив, виступаючи перед депутатами, що "історична" резолюція стала підсумком річної роботи із залученням відомих грузинських та іноземних вчених.
Нагадаємо, цього року Грузія відзначила День Перемоги над фашизмом 8 травня, "як і весь цивілізований світ".
Наприкінці 2009 року в Кутаїсі був підірваний Меморіал військової слави, зведений у пам'ять про радянських солдатів, які загинули у роки Другої світової війни.
Це викликало обурення Кремля. У грудні 2010 року російський прем'єр-міністр Владімір Путін відкрив пам'ятник героям Великої Вітчизняної війни на Поклонній горі – аналог грузинського "Меморіалу слави", знесеного в Кутаїсі.
Грузія нещодавно випустила монету номіналом в 1 ларі на згадку про війну з Росією 2008 року.