Грузія і ЄС підписали угоду про обмін секретною інформацією

23 Червня 2016, 23:17

Грузія і Євросоюз у четвер підписали угоду "Про обмін секретною інформацією та необхідних для її захисту процедурах безпеки".

Документ підписали в Брюсселі глава МЗС Грузії Михайло Джанелідзе і верховний представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки, віце-президент Єврокомісії Федеріка Могеріні.

Як повідомляє прес-служба МЗС Грузії, після підписання документа Ф.Могеріні заявила, що "готовність Євросоюзу і бажання поділитися з Грузією секретною інформацією ясно підтверджує те, що Грузія для ЄС є надійним партнером".

За даними прес-служби, документ був підписаний в рамках зустрічі М.Джанелідзе і Ф.Могеріні, в ході якої сторони обговорили поточні пріоритети та актуальні питання співробітництва між Грузією і ЄС, а також питання, пов'язані з ситуацією в Абхазії і Південній Осетії.

"Було відзначено важливість активізації ролі Євросоюзу у сприянні стабільності в Грузії", – повідомляє прес-служба.

Також прес-служба зазначає, що Ф.Могеріні підтвердила тверду підтримку Євросоюзом процесу європейської інтеграції Грузії.

"Сторони привітали входження в силу з 1 липня поточного року угоди про асоціацію, після чого угода буде задіяно в повному масштабі і стане базовою правової рамкою поглибленого співробітництва між Грузією і ЄС. Ф.Могеріні також заявила про підтримку Євросоюзом і країнами членами ЄС лібералізації візового режиму з Грузією і зазначила, що Грузія виконала всі необхідні вимоги для цього ", – заявляють в МЗС.

Сторони висловили сподівання, що розгляду даного питання в Раді Євросоюзу і Європарламенті пройдуть вчасно, і в найближчому майбутньому грузинські громадяни отримають можливість безвізового відвідування країн Шенгенського простору.

Нагадаємо, американське видання The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела написало, що скасування віз для мешканців України, Грузії та Косова країни у ЄС відклали до вересня.