Група з підготовки першого засідання нової Ради має почати роботу в четвер

21 Листопада 2012, 08:55

За інформацією газети "Коммерсант-Украина", перше засідання Ради нового скликання заплановане на четвер і має розпочатися о 9.00. Група повинна завершити роботу до 14 грудня – це крайній термін, до закінчення якого новообраний парламент повинен зібратися на перше засідання.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вчора заявив, що вже подав список з 12 представників ПР на затвердження лідерові партії. До нього, зокрема, крім самого Єфремова, увійшли Микола Азаров, Сергій Тігіпко та Андрій Клюєв.

Представники опозиції поки офіційно не підтвердили свою готовність брати участь у підготовці першого засідання Ради нового скликання.

Втім, за інформацією газети, це питання як мінімум в "Батьківщині" вже вирішене. Список з семи осіб, яких партія делегує в робочу групу з підготовки першої сесії Верховної ради VII скликання, був затверджений 14 листопада на зборах новообраних депутатів.

"У групу пропонується включити Андрія Кожем'якіна (голова фракції "БЮТ-Батьківщина" – Ред.), Миколу Мартиненка (глава фракції "Наша Україна-Народна самооборона" – Ред.), Сергія Саса, Руслана Князевича, Івана Кириленка, Бориса Тарасюка та В'ячеслава Кириленка", – повідомив співрозмовник в керівництві об'єднаної опозиції.

Сергій Сас підтвердив, що входить в цей список: "Офіційного рішення ще немає, але думаю, в четвер ми почнемо роботу".

Нагадаємо, вчора віце-спікер Микола Томенко (БЮТБ) заявив, що опозиція може відмовитися від керівних посад у президії і парламентських комітетах. "Чи будемо ми брати участь у розподілі комітетів чи ні, залежить від того, якою буде позиція трьох опозиційних політичних сил – "Батьківщини", "Свободи" та партії УДАР", – зазначив він.

Як повідомлялося, партії "Батьківщина", УДАР та "Свобода" в новому скликанні Ради претендують на керівництво 11 комітетами, а також спеціальною контрольною комісією з питань приватизації.

14 листопада, новообрані народні депутати від об'єднаної опозиції "Батьківщина" ухвалили рішення щодо створення єдиної фракції у Верховній Раді.