Громадські організації закликають українців об’єднуватися для захисту від правоохоронців

4 Липня 2013, 07:26

"По суті, населення сприймає силові структури як велике організоване злочинне угруповання і демонструє готовність захищати себе й державу від зазіхань на свої права та Конституцію. Коли право перетворюється на безправ'я, то опір стає обов'язком кожного законослухняного громадянина", – повідомив Збітнєв.

Він додав, що останнім часом в Україні спостерігається збільшення випадків свавілля з боку правоохоронних органів, і тому люди мають об'єднатися для того, щоб мати можливість захистити себе і свою родину.

За словами Збітнєва, на шляху консолідації та активізації протестних рухів необхідно обмінюватися технологіями громадянського протесту, вдосконалювати технології самоорганізації та вироблення пропозицій для вирішення проблем конкретного населеного пункту, здійснювати інформаційний супровід акцій протесту. Крім того, необхідні координація протестів у різних регіонах України, а також інформування про реальну ситуацію всередині країни та за її межами в разі протистояння населення і влади.

Він наголосив, що потрібне створення реальних структур на місцях, здатних організовано захистити місцеве населення від протиправних дій.

Збітнєв також зазначив, що в такій ситуації міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко повинен подати у відставку, а всередині країни має бути проведена кардинальна реформа органів міліції.

У свою чергу голова координаційної ради Національної поліції місцевого самоврядування Володимир Волков наголосив, що співробітники української міліції мають після ситуації, що склалася в країні, добровільно піти у відставку.

"Я запропонував би їм особисто піти з цього угруповання, написати заяву й піти", – сказав він.

Крім того, Волков підтримав ідею самоорганізації громадян на місцях і висловив необхідність обрання так званих "керівників відділів безпеки" в різних районах країни, яким цілком довіряли б люди і зверталися б до них по допомогу в разі протиправних дій з боку правоохоронних органів.

Як повідомлялось, Amnesty International в Україні вимагає незалежного розслідування звинувачень проти міліціонерів.

Нагадаємо, 28 червня міліціонер Дмитро Поліщук (племінник прокурора Заводського району Миколаєва)  та таксист Сергій Рябіненко були затримані за підозрою у скоєнні зґвалтування, розбійного нападу та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень мешканці Врадіївки Ірині Крашковій.Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на строк 60 діб.

Водночас місцеві мешканці вимагали притягнути до відповідальності ще одного підозрюваного у скоєнні злочину, на якого вказала потерпіла – старшого лейтенанта міліції Євгена Дрижака. Міліціонер є похресником начальника Миколаївського облуправління міліції Валентина Парсенюка.

У прокуратурі Миколаївської області запевняли, що Дрижак має алібі – у момент скоєння злочину він нібито був на чергуванні в РВВС. Однак вже 2 липня Дрижака затримали та перевели зі статусу свідка в статус підозрюваного у кримінальному провадженні. 3 липня його заарештували до 15 серпня.

Читайте також: Бунт у Врадіївці очима місцевих мешканців: «Люди у нас спокійні… У нас міліція неспокійна».