Громадські організації вимагають пустити на вибори блоки і підняти бар’єр

30 Березня 2011, 08:28

"Заборона реєстрації об'єднань партій під час виборів є недемократичним", – зазначила глава громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська. Вона додала, що при цьому прохідний бар'єр для блоків повинен бути підвищений: "Тому закон (про вибори – ред.) повинен передбачити подвійне (до 6% – ред.) підвищення бар'єру для об'єднань партій".

Представники громадських організацій повідомили, що направлять свої пропозиції до робочої групи з питань удосконалення виборчого законодавства, до якої їм "вдалося приєднатися".

"Якщо після діяльності цієї робочої групи ми не побачимо в підсумковому документі жодної нашої ініціативи, то покажемо, що наша позиція була іншою, і не варто тоді говорити про підтримку закону громадськими організаціями", – заявив голова правління Комітету виборців Олександр Черненко.

Нагадаємо, в середині березня Міністерство юстиції повідомило про завершення роботи над концепцією закону про вибори народних депутатів, що передбачає обрання 50% депутатів за партійними списками, а 50% – по мажоритарних округах. При цьому планується заборонити партіям об'єднуватися в блоки.

Крім того, пропонується повернутися до прохідного бар'єра для партій в 4%, як було до 2006 року, а не 3%, як зараз. Робоча група також розглядала ще одну пропозицію – скасувати графу «проти всіх».

Слід зазначити, що 18 березня американська неурядова організація National Democratic Institute повідомила міністру юстиції Олександру Лавриновичу про призупинення свого членства у групі через непрозорість її роботи.