Громадські організації придумали, як врятувати пам’ятки архітектури Києва від забудовників

1 Липня 2011, 15:43

На думку застовників ініціативи, серед яких депутат Київської міськради, голова постiйної комiсiї Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, а також представники організацій ГІ «Збережемо старий Київ» та Всеукраїнський центр сприяння підприємницькій діяльності, це допоможе зберегти пам’ятки архітектури від знищення. При чому це стосується не лише окремих будинків, а цілих вулиць.

Учасники ініціативи наголошують, що більшість старовинних будівель Києва пов’язані з життям та діяльністю визначних історичних особистостей, пам’ять про яких не вшанована або й викреслена з історії міста.

У рамках ініціативи планується провести наукове дослідження історії усіх старих будівель Києва.

Біля вже досліджених будинків будуть розміщені стенди з матеріалами про видатних осіб та події, що мали відношення до того чи іншого будинку. Таких – близько ста.

Перший стенд сьогодні буде встановлено біля готелю «Лейпциг», що біля Золотих воріт (вул.Володимирська).

За словами Бригинця, відновити готель «Лейпциг» у його початковому вигляді забудовники вирішили після того, як дізналися про його долю і ту кількість видатних людей, як, приміром, Шаляпін і Сікорський, які тут зупинялися свого часу.

Представники громадських організацій наголошують, що на сьогодні Реєстр архітектурних памяток є майже закритим, його доробляють і відповідно доступу до нього немає. Чиновники, у свою чергу, це використовують.

Ще однією поширеною практикою боротьби забудовників з пам'ятками архітектури є пожежа. Краще один раз спалити і побудувати "свічку", ніж реставрувати будинок.

Активісти закликали киян досліджувати історичні факти про те, хто зупинявся чи жив у їхніх будинках, і звертатися і відповідними припущеннями до них.

Такі дослідження також стануть хорошою базою для путівника по Києву.