Громадські активісти фіксують порушення на виборах у Севастополі

7 Липня 2013, 15:24

Зокрема, на виборчій дільниці № 850017 у м. Інкерман журналіст газети «Точка ОПОРИ» особисто зафіксував вкидання членом комісії двох бюлетенів у виборчу скриньку. Проте, члени дільничної комісії публічно оголосили, що журналіст помилився. За їхньою версією, два бюлетені були одночасно вкинуті до скриньки громадянами, які разом прибули на дільницю для участі в голосуванні. Водночас, журналіст не підтверджує цю версію. Член комісії, яка за спостереженнями журналіста вкинула бюлетені у скриньку, відмовилася назвати  кандидата, якого вона представляє у дільничній виборчій комісії.

Також спостерігачі ОПОРИ зафіксували на двох дільницях порушення порядку розміщення інформаційних плакатів про кандидатів у народні депутати. Так, на дільниці № 850001 (м. Балаклава) у вільному доступі для виборців наявні  інформаційні плакати лише про трьох кандидатів. Натомість, інформаційні плакати про інших кандидатів розташовані в місці, доступ до яких ускладнений. Члени виборчої комісії пояснили, що вони розмістили інформаційні плакати,  враховуючи їхню популярність.

Водночас, як розповіли спостерігачі, на виборчій дільниці № 850029 (с. Родниківське) інформаційні плакати про кандидатів складені в одну купу і перебувають поза межами приміщення для голосування. Таким чином, за словами активістів, виборці практично не можуть  ознайомитися із цими плакатами. 

Також спостерігачі розповіли, що на виборчу дільницю № 850025 в с. Тилове приїхала група осіб, до якої входили народний депутат Володимир Сальдо (фракція Партії регіонів),  головний редактор газети «Херсонський вісник» Ольга Співаківна і офіційний спостерігач від МПГО «Континент» Сергій Шаповал.

«Ці особи склали акт про виявлення порушення  виборчого законодавства щодо розміщення поблизу виборчої дільниці агітації за кандидата від КПУ Василя Пархоменка. Натомість, спостерігач ОПОРИ з моменту початку голосування періодично оглядав територію навколо виборчої дільниці, проте ніякої агітації  в цьому місці не фіксував», – сказано в повідомленні.

Водночас, спостерігачі від громадянського руху «Спільна Справа» заявляють, що виборчі комісії сформовані переважно з представників Партії регіонів, за повної відсутності на багатьох дільницях членів, поданих опозицією.

«Зазначені порушення зафіксовані на виборчих дільницях № 850056, 850054, 850057», – сказано в повідомленні руху. 

Як повідомлялося, сьогодні у 224-му окрузі Севастополя відбуваються проміжні вибори народного депутата.

За мандат боряться 11 кандидатів – зокрема, президент групи компаній «Смарт-холдинг» (Київ) Вадим Новинський, який зареєстрований як самовисуванець, однак заявив про готовність приєднатися в парламенті до Партії регіонів; єдиний кандидат від опозиції, висунутий партією УДАР – Дмитро Білоцерківець та висуванець Компартії Василь Пархоменко.

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію 12 кандидатів у зв’язку з поданими ними заявами про відмову балотуватись.

Проміжні вибори народного депутата в Севастополі пов’язані з призначенням міністром оборони Павла Лебедєва, обраного в цьому окрузі.