Громадянина Чехії, який воював на боці “ДНР”, засудили на три роки умовно

3 Липня 2020, 10:53

Суд міста Чеське Будейовіце засудив громадянина Чехії Павла Кафку за участь у збройному конфлікті на сході України, де той служив у лавах армії так званої "ДНР". Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Czech Radio.

 

27-річний чоловік у 2015 і 2016 роках служив в лавах армії так званої "ДНР". За даними звинувачення, Кафка пройшов спеціальну підготовку в танковому підрозділі, а пізніше служив як стрілок і водій. Спочатку обвинувачення вимагало засудити Кафку до 12 років позбавлення волі за тероризм.

 

Кафка не визнав себе винним в участі в збройному конфлікті на боці бойовиків і заявляв, що відправився на Донбас з метою надання допомоги людям без даху над головою або роботи в лікарні.

 

Суддя, однак, звернула увагу на те, що гуманітарна допомога в зоні військового конфлікту надавалася. Наприклад, там працювала чеська організація "Людина в біді".

 

Кафка був одним із двох підозрюваних, яким у травні прокурор міста Праги висунув обвинувачення в участі у бойових діях проти України на Донбасі.

 

Другим підозрюваним є громадянин Білорусі, що постійно проживає в Чехії. Наразі він перебуває у в’язниці через завдання тяжких тілесних ушкоджень. Його справу розглядатиме суд Праги.

 

Нагадаємо, у липні 2019 року посол України в Чехії заявив, що чеські правоохоронці розслідують причетність 20 громадян країни до участі у бойових діях на сході України на боці проросійських бойовиків.