Гройсман звинуватив Росію у порушенні міжнародних норм через затримання нардепа у Москві

1 Березня 2015, 17:54

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман звернувся до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з тим, аби вжити термінових заходів щодо звільнення народного депутата України Олексія Гончаренка, затриманого у неділю у Москві під час траурної ходи на пам`ять вбитого опозиціонера Боріса Нємцова. Про це повідомляє прес-секретар Голови ВРУ.

«Народний депутат України користується дипломатичним імунітетом, і його затримання є порушенням норм міжнародного права», – підкреслюється в повідомленні. 

«Зараз наші дипломати пробують з ним зв’язатися і допомогти. Я дзвонив Олексію, але він не відповідає», – додав на сторінці у Facebook Гройсман.

Також він зазначив, що «ми робимо все можливе, щоб допомогти йому. Далі буду інформувати про те, що робимо і що вдається зробити».

Як повідомлялося, у Москві на марші пам’яті вбитого в ніч на суботу Боріса Нємцова затримали українського нардепа Олексія Гончаренка.

Як повідомлялося, сьогодні у низці міст Росії люди зібралися згадати про вбитого у ніч на суботу опозиціонера Боріса Нємцова.

Нагадаємо, у Санкт-Петербурзі затримали організатора мітингу на пам'ять про Нємцова.

Також нагадаємо, у Воронежі учасників акції пам'яті Боріса Нємцова закидали зеленкою.

Як відомо, у ніч на суботу, 28 лютого, в самому центрі Москви, на Великому Кам'яному мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.

Представник СК Владімір Маркін заявив, що за фактом вбивства порушено кримінальну справу за двома статтями КК РФ.

"Кримінальну справу порушено головним слідчим управлінням СКР по Москві за статтями 105 КК РФ "вбивство" і 222 КК РФ "незаконний обіг зброї", – сказав Маркін.

Читайте також: Убивство Нємцова: реакція і перші версії слідства.