Питання про статус Донбасу в складі України не слід виносити на референдум. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
"Я до цього ставлюся, як до ідеї – я її вчора почув з вуст прем'єр-міністра по телебаченню. Я вважаю, що завжди такий механізм, як референдум, може використовуватися, але все те, що стосується, наприклад, питання про особливості Донбасу, статусу Донбасу, не треба ставити на референдум. Тому що мені здається, що в унітарній країні ніякого особливого статусу однієї з областей або її частини не може бути", – заявив Гройсман на брифінгу в понеділок у Києві.
За словами спікера, можна провести попереднє соціологічне дослідження для того, щоб визначити, як насправді люди ставляться до даного питання.
"Україна – унітарна держава. Ніяких спеціальних статусів не передбачено в Конституції, знову-таки, треба читати матеріальну частину і піднімати це питання "навіщо?", – додав Гройсман.
У той же час він висловив думку, що якби у змінах до Конституції України було написано, що Донбасу надається особливий статус, то це було б схоже на федералізацію.
"Оскільки цього там немає, то і питати про це не треба, оскільки це буде така певна маніпуляція", – вважає спікер.
Нагадаємо, 24 січня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив за проведення референдуму щодо внесення змін до Конституції України.
Крім того, як заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, народні депутати з фракції "Народний фронт" згодні голосувати за зміни до Конституції України тільки після проведення референдуму.