Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що необхідно боротися з контрабандою, як на державному кордоні, так і на лінії розмежування, проте така боротьба не повинна ставити під загрозу електро- і теплопостачання громадян. Про це він заявив у неділю, 12 лютого.
"З вугілля виробляється електроенергія і тепло. Куди поставляється це тепло? У будинки, житло, квартири українських громадян. Йдеться про те, що блокування поставок вугілля, якому немає альтернативи (я думаю, що запитавши у експертів, вони вам це скажуть або фахівці в енергетичній сфері), це означає тільки одне – зупинка і віялові відключення по всій території країни. Чи потрібно до такого доводити – я думаю, що ні ", – сказав прем'єр.
Гройсман підкреслив, що згоден з необхідністю боротьби з контрабандою, як на державному кордоні, так і на лінії розмежування.
"Якщо ми запитаємо, чи є у нас довіра до українських кордонів, так і, зокрема, лінії розмежування, щодо торгівлі контрабандним товаром – у мене такої довіри немає. І тут я готовий повністю приєднається до жорсткої боротьби проти контрабанди, але ми не повинні оголошувати жорстку боротьбу українським громадянам, у яких повинно бути світло і тепло", – додав він.
За його словами, така боротьба не повинна негативно впливати на громадян країни.
Як повідомлялося, Україна у 2016 році імпортувала кам'яного вугілля на $1,5 млрд. Найбільші обсяги надійшли з Росії – на понад $900 млн.
Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон заявив, що щороку з окупованих територій в Україну постачається вугілля на 9 млн грн. Міністерство енергетики та вугільної промисловості повідомило, що поставило завдання щорічно на 30% скорочувати залежність від вугілля антрацитної групи, яке постачається із зони АТО.