Нові заходи заощадження пропонують, зокрема, знизити мінімальну зарплатню в бюджетному секторі на 22 %, полегшити можливості для звільнення працівників, а також передбачають реформи податкової і пенсійної систем, які збільшать податки і заморозять пенсії. Також іде мова про звільнення тисяч державних службовців.
Цей план ухвалив уряд Греції пізно ввечері в п’ятницю на своєму надзвичайному засіданні. Прем’єр-міністр Лукас Пападімос попередив тоді, що будь-який розвиток подій, за якого план не буде схвалено, може виявитися "катастрофічним" для країни, а її дефолт і очікуваний у такому разі вихід із зони спільної валюти євро призведуть до "економічного хаосу і соціального вибуху".
Перед цим засіданням уряду в Євросоюзі, який є одним із донорів Греції поряд із Європейським центральним банком і Міжнародним валютним фондом, заявили в четвер увечері, що другий пакет допомоги на 130 мільярдів євро не буде надано, якщо Афіни не підуть на додаткові бюджетні скорочення порівняно з тими, які грецький уряд схвалив у четвер, якщо всі ці скорочення не затвердить парламент і якщо країна не гарантує, що ці заходи будуть виконувати і після квітневих парламентських виборів незалежно від їхніх результатів.
Нагадаємо, без отримання цієї допомоги Греція не здатна сплатити відсотки за своїми облігаціями на суму в майже 14,5 мільярдів євро до 20 березня 2012. Відтак, держава може стати банкрутом.
У п’ятницю через ці плановані заходи профспілки оголосили 48-годинний страйк протесту. Під час демонстрацій сталися також сутички з поліцією.