Грецькі фермери розпочали акцію протесту в Афінах

12 Лютого 2016, 10:58

Фермери з усієї Греції розпочали прибувати до Афін для участі в анонсованій дводенній акції протесту проти уряду Ципраса та його планів підвищення податків і пенсійних зборів. Про це повідомляє ABC News у п’ятницю, 12 лютого.

Рано вранці до міста вже прибули протестувальники з острова Крит. Вони були заблоковані поліцією, яка завадила учасникам акції потрапити всередину Міністерства сільського господарства, що в самому центрі Афін.

Кредитори вимагають від Греції усунення податкових пільг для фермерів та проведення пенсійної реформи, що призведе до підвищення щомісячних внесків самозайнятих та найманих працівників.

Профспілки фермерів протягом вже двох тижнів здійснюють блокаду автодоріг, страйкуючи проти запланованих урядом реформ.

Нагадаємо, масові заворушення спалахнули у грецькій столиці 4 лютого. Близько 50 000 греків обступили парламент в центрі Афін з вимогою покласти край політиці жорсткої економії. Поліція застосувала сльозогінний газ та шумові гранати.

Наприкінці листопада 2015 парламент Греції схвалив реформи, необхідні для виділення 12 млрд євро допомоги. Ці кошти необхідні уряду Греції для рекапіталізації проблемних банків, а також для перерахування прострочених платежів компаніям, що здійснюють постачання уряду.

9 лютого грецькі фермери заблокували головну автомагістраль країни – Афіни-Салоніки, а також пообіцяли розпочати дводенний страйк у столиці 12 лютого.