Грецька поліція заборонила мітинги у центрі Афін

17 Липня 2013, 23:55

За їх словами, поліцейський спецназ виставить кордони навколо центру міста, в якому будуть заборонені "громадські збори і мітинги" з 09:00 до 20:00 за місцевим часом. В цю зону внесено грецький парламент і центральну афінську площу Синтагма, які зазвичай є кінцевими пунктами маршів протесту проти заходів жорсткої економії.

Головна опозиційної партії Коаліція радикальних лівих сил (СІРІЗА) назвав дане рішення поліції "фашистським і недемократичним". 

"Нечувано проводити демонстрацію і виключити з її маршруту центральну площу Синтагма, це – неймовірно для будь-якого європейського міста", – сказав представник СІРІЗА Панос Скурлетіс. – Якщо ми не можемо рухатися туди, то куди ми повинні йти? ".

Шойбле прибуде в четвер з коротким візитом до Афін з метою надати підтримку створюваному в Греції інвестиційному фонду для прискорення економічного розвитку. Як очікується, він зустрінеться в грецькій столиці з прем'єр-міністром Антонісом Самарасом, міністром розвитку і конкуренції Костісом Хатзідакісом і міністром фінансів Яннісом Стурнарасом, а також виступить перед представниками ділових кіл, запрошеними Греко-німецькою торгово-промисловою палатою та посольством ФРН в Греції.

Нагадаємо, вчора в Афінах відбувся масовий протест проти планів уряду провести масові скорочення робітників у держсекторі. Відповідний документ парламент країни мав розглядати сьогодні ввечері. Протестувальники заявляли про намір заблокувати будівлю.

Як відомо, влада Греції зобов'язалися провести жорсткі реформи, зокрема – скоротити до кінця року 15 тисяч співробітників держсектора. Вирішено, що до вересня влада переведе в резерв 12,5 тисяч держслужбовців, серед яких – 3,5 тисячі муніципальних поліцейських, 3,5 тисячі вчителів, 2,5 тисячі охоронців шкіл, 2 тисячі чиновників з міністерств і муніципалітетів. 

Позначки: