Парламент Греції більшістю голосів проголосував уночі 23 липня за другий пакет реформ, запропонований кредиторами як умова надання подальших позик.
Більше 200 грецьких законодавців віддали свої голоси за пакет ініціатив, який передбачає реформу цивільного правосуддя, схему захисту банківських вкладів, а також заходи для зміцнення ліквідності банків.
Члени провладної партії «Сіріза», яку очолює прем’єр-міністр Алексіс Ципрас, голосували проти, як і попереднього разу – 16 липня. Однак їх нинішній протест був не настільки відчутним.
Підтримка реформ, які висувають позичальники, для Греції нині обов’язкова перед подальшим початком переговорів Афін з кредиторами про «пакет порятунку» вартістю близько 85 мільярдів євро.
Як повідомлялося, Єврокомісія пообіцяла до 2020 року надати Греції понад 35 млрд євро на створення робочих місць та розвиток економіки. Для цього вона повинна виконати всі вимоги саміту єврозони, погоджені 13 липня.
Нагадаємо, на саміті ЄС, який розпочався в неділю і завершився в понеділок вранці, були узгоджені принципи програми економії в Греції.
Країни ЄС нададуть Афінам фінансову підтримку в обмін на проведення грецькою владою низки болісних реформ.
Однак МВФ вважає, що єврозона повинна піти на полегшення боргового тягаря Греції, інакше третя програма фінансової допомоги буде марною.
16 липня парламент Греції прийняв жорсткі умови кредиторів.
Голосування відбулося на тлі багатотисячних протестів громадян Греції, які вже шість років живуть за умов жорсткої економії і рецесії, що спричинила значне зростання бідності та безробіття.
20 липня Греція погасила борг перед МВф та виплатила Європейському центробанку 4,2 млрд євро завдяки бридж-кредиту на 7,16 млрд євро в рамках Європейського фінансового стабілізаційного механізму, рішення про який було затверджено 17 липня.