Греція планує продати частину узбережжя Аттики та деякі острови

27 Серпня 2012, 10:33

Прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас запевнив, що на сьогоднішній день його пріоритетною метою є пожвавлення економіки.

«Для цього нам потрібні інвестиції і приватизація власності. Ми розширили наші цілі, щодо приватизації, щоб в 2016 році досягти цифри в €30 млрд в 2016 році », – сказав прем'єр.

Крім того, розширено список об’єктів, які планує приватизувати грецький уряд.

Зокрема, до списку влючено залізні дороги, електростанції та частину узбережжя Аттики, на півдні Афін до мису Суніон.

Відповів прем'єр і на запитання про можливий продаж грецьких островів.

«Більшість островів у центрі архіпелагу незаселені. Тільки за умови, що це не загрожуватиме національній безпеці країни, деякі з них можуть бути використані в комерційному плані. Мова ні в якому разі не йде про розбазарювання островів, а про переобладнання їх землі в капітал, який принесе дохід », – зазначив Самарас.

Як повідомлялось, нещодавно канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що домагатиметься від Греції здійснити всі обіцяні реформи як передумову отримання міжнародної фінансової допомоги.

За умовами надання міжнародної фінансової допомоги від Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду на загальну суму в €130 мільярдів, узгодженого в березні минулого року, Греція зобов’язалася здійснити низку болісних реформ, щоб радикально скоротити бюджетні видатки і зменшити державний борг. Ці заходи вже призвели до погіршення рівня життя населення країни і соціальних заворушень по всій Греції.

У травні 2010 року Греція вже отримувала таку саму допомогу на €100 мільярдів, але тих коштів і вжитих за умовами тієї допомоги заходів заощадження не вистачило, щоб вивести країну з глибокої бюджетної і боргової кризи.

Раніше грецьке міністерство фінансів відзвітувало про виконання бюджету за січень-червень поточного року, заявивши, що вклалося в поставлені кредиторами рамки зниження дефіциту.

Нагадаємо, 13 лютого грецький парламент ухвалив закон про нову кредитну угоду з ЄС та МВФ, який передбачає введення заходів жорсткої економії в обмін на фінансову допомогу.

Позначки: