Сергієві Торбіну та чотирьом імовірним виконавцям убивства Катерини Гандзюк «пом’якшили» підозру. Тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень. Про це Слідство.Інфо дізналося з перебігу судового засідання 23 квітня.
Генпрокуратура змінила обвинувачення В’ячеславу Вишневському, Віктору Горбунову, Володимиру Васяновичу та Микиті Грабчуку, звинувативши їх в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень (частина 2 статті 121 Кримінального кодексу), що передбачає позбавлення волі від 7 до 10 років. Раніше їх підозрювали в умисному вбивстві за частиною 2 статті 115, що загрожувало суворішим покаранням — позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним ув’язненням. Також під час засідання Микиті Грабчуку продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Окрім того, з власних джерел Слідству.Інфо стало відомо, що аналогічно підозру змінили й Сергієві Торбіну, який, за версією слідства, організовував групу нападників.
17 квітня стало відомо, що прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.
Іншим фігурантам справи — Олексієві Левіну та голові Херсонської обласної ради Владиславові Мангеру — підозри наразі не змінювали.
У Генеральній прокуратурі України заявляють, що п'ять підозрюваних у здійсненні нападу на громадську активістку, радника мера Херсона Катерину Гандзюк пішли на угоду зі слідством і дали зізнавальні показання, після чого їм було змінено раніше повідомлені підозри.
Своєю чергою, речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко заявив, що 4 квітня 2019 року п'ять підозрюваних звернулися із заявами до процесуального керівника про визнання винуватості. Вони беззастережно визнали свою винуватість у скоєнні інкримінованих їм злочинів, надали правдиві, послідовні та повні свідчення про події, зокрема і викривальні свідчення стосовно своєї участі в злочині, а також участі в ньому інших осіб. Після цього на підставі перевірки та оцінки наявних у слідства доказів виконавцям злочину змінили підозри в скоєнні злочину.
Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідству відоме прізвище замовника вбивства Катерини Гандзюк, однак досі ведеться робота з накопиченням доказів.
Як повідомлялося, громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.
5 листопада активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла.
6 листопада глава міністерства закордонних справ Канади Христя Фріланд закликала покарати винних у вбивстві громадської активістки Катерини Гандзюк.
Державний департамент США засудив напади на активістів та закликав залучити до відповідальності вбивць активістки.
Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців знайти і покарати вбивць і замовників нападу на Катерину.
У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".