ГПУ затримала на хабарі директора департаменту Нацбанку і його спільників

3 Лютого 2017, 11:03

Генеральна прокуратура викрила директора одного з департаментів Національного банку України та трьох його поплічників при отриманні хабара у $25 тисяч. Про це повідомили третього лютого у прес-службі Генпрокуратури.

За інформацією, затримали зловмисника, коли він одержував другу частиту неправомірної вигоди. Троє спільників виступили як посередники.

Як йдеться у заяві відомства, один із спільників –  громадянин Азербайджану, про що листом повідомлено посольство Республіки Азербайджан в Україні.

За наявними даними, керівник Департаменту платіжних систем НБУ розробив злочинну схему, і вимагав від директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю хабара на загальну суму $35 тисяч у два етапи.

Гроші хабарник, як пишуть у прес-службі ГПУ, вимагав за реєстрацію у Нацбанку внутрішньодержавної платіжної системи «Платисервіс» для здійснення готівкових та безготівкових переказів в межах України та видачу вказаному підприємству відповідного свідоцтва.

Затриманому повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України, а також його спільникам за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України (одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у особливо великому розмірі для себе, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, а його спільникам посередництво у її отриманні).

Нагадаємо, напередодні, другого лютого, на Львівщині помічника нардепа впіймали на хабарі в $10 тис. Здирник вимагав гроші у приватного підприємця.