ГПУ висунула обвинувачення екс-міністру доходів і зборів

29 Грудня 2014, 19:19

Генеральна прокуратура України пред'явила звинувачення екс-міністру доходів і зборів Олександру Клименку. Це про йдеться у повідомленні старшого помічника генерального прокурора України Валерія Карпунцова на сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Генеральною прокуратурою України 23 грудня 2014 року повідомлено про підозру колишнього міністра доходів і зборів України у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України", – повідомив Карпунцов.

"Встановлено, що він, з використанням службового становища голови Державної податкової служби України в період з листопада 2011 року по серпень 2012 року заволодів державними коштами на суму 616 млн грн шляхом безпідставного перерахування вказаних коштів з рахунків Державного казначейства України на поточний банківський рахунок підконтрольного йому фіктивного підприємства під виглядом бюджетного відшкодування податку на додану вартість", – уточнив помічник генпрокурора.

Клименко обіймав посаду голови Державної податкової служби України в період з 7 листопада 2011 року по 24 грудня 2012 року, а з 24 грудня 2012 року по 27 лютого 2014 року був міністром доходів і зборів України.

Як повідомлялось, Генпрокуратура встановила, що через зловживання владою Клименком держбюджету завдано понад 6 мільярдів гривень збитків. 

Згодом Клименка оголосили в розшук.